TR EN AR

Millet Mahallesi'nde Yükselen Güven

30.01.2012

Ali Bostancı İnşaat tarafından Millet Mahallesi'nde hayata geçirilen Bursa Reel Evleri, Bursa'yı bir sosyal konut projesine daha kavuşturuyor. Almira Otel'de düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtılan Bursa Reel Evleri Projesi, toplam 740 konut içeriyor. Ali Bostancı İnşaat Genel Müdürü ve eski milletvekili Sedat Kızılcıklı, "Güvenli yapılan kalite ve konforla birleştirdiğimiz Bursa Reel Evleri Projesi, bu güne kadar yaptığımız projeler içerisinde en büyüğüdür, ve Yıldırım'da başlamış en büyük projedir" diye konuştu. Yaşanan depremlerin ardından inşaat sektöründe güvenli yapıların öne çıktığını belirten Sedat Kızılcıklı, "İnşaatlarımızın tamamının temelinde fora kazık sisteminin uygulandığını özellikle belirtmek istiyorum. Ayrıca Bursa'da fora kazık makinesine sahip olan tek firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi

YILDIRIM'IN NİLÜFERLEŞTİRİLMESİ
Proje için neden Yıldırım'ın seçildiği konusunda bir açıklama yapan Sedat Kızılcıklı, "Bu projeyi Nilüfer gibi bir ilçede hayata geçirseydik çok büyük paralar kazanabilirdik. Ancak biz Bursa'nın kurtulması için Yıldırım'ın Nilüferleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Projeyi oluştururken bu bilinçle hareket ettik" şeklinde konuştu. Kızılcıklı, proje içerisinde yer alan dairelerin fiyatının şu anda 69 bin liradan başlayarak metrekaresinin yaklaşık bin liraya denk geldiğini bildirirken, daha sonradan şerefiye bedelleri ile birlikte fiyatların değişebileceğini vurguladı.

TEDAŞ'IN YAPMASI GEREKENİ BİZ YAPTIK 
Toplantıda kendisine Ali Bostancı inşaat ile TEDAŞ arasında bazı sorunların olup olmadığının sorulması üzerine, Hamitler'de yapı iznine sahip olan sitelere dahi TEDAŞ'ın elektrik vermekte zorlandığını kaydeden Kızılcıklı, "TEDAŞ'ın yapması gereken yatırımı, 270 bin lira harcayarak Ali Bostancı İnşaat yaptı. Elektrik direkleri ve binlerce metre kablo kullandık. Bizim bir sorunumuz yok, konuyu TEDAŞ'ın bizimle sorunu olarak değerlendirmek daha doğru olur" dedi. Basın toplantısının ardından, proje alanına düzenlenen gezi ile proje basın mensuplarına tanıtıldı. 53 dönüm arsa üzerinde 114 bin metrekare inşaat alanına sahip konutlar, alışveriş merkezi, dükkanlar ve sosyal tesislerden meydana gelen projede 600 adet 3+1, 96 adet 2+l, 34 adet bahçe katı 2+l ve 10 adet bahçe katı 1+1 olmak üzere toplam 740 konut bulunuyor 3 bin 250 metrekare alana sahip olacak olan alışveriş merkezi ise, süpermarket, mağaza ve 750 kişi kapasiteli düğün salonu olarak hizmet verecek Ayrıca 53 dönümlük arsa alanının 37 dönümü yeşil alan ve peyzaj düzenlemesi için ayrılacak.

Bu Haberi Paylaşın :

Bizden Haberler & Duyurular